Kontakt 509 264 555
Blog Aloemaniak
Opinie prawy boks

Acne Aloe Vera

Z radością zamieszczam tutaj moją opinię, chociaż i tak zawsze was polecam. Używam szamponu do włosów suchych i odżywkę, udało mi się powstrzymać wypadanie włosów i wzmocnić je!!!


Czytaj więcej »

Promocja
Skład chemiczny... prawy boks

Video prawy boks

Zbieraj punkty za zakupy

Aloes i wypadanie włosów

Testosteron to podstawowy męski hormon płciowy, który poza tym, że wpływa na wzrost włosów na ciele, wąsach i brodzie, powoduje straty we włosach na głowie. Na skórze głowy, łącząc się z mieszkami włosowymi wpływa na zahamowanie ich działania. Mieszki te nie pracują w sposób ciągły, tylko co jakiś czas zatrzymują się.


W czasie fazy aktywnej, czyli anagenu włosy rosną około 1 cm na miesiąc. Faza ta trwa od 3 do 5 lat. Później rozpoczyna się faza zwana katagen czyli moment przejściowy, w którym włos gotowy jest do wypadnięcia i ostatnia faza telogen, faza spoczynku, która trwa jakieś trzy miesiące, w czasie której następuje wypadnięcie włosa. Następnie mieszek włosowy powraca do swojej normalnej czynności i rozpoczyna tworzenie nowego włosa. Od 100 000 do 150 000 mieszków włosowych jakie znajdują się na skórze głowy nie pracuje w tym samym rytmie, tylko, kiedy jedne znajdują się w jednej z faz, inne w innej.


Najbardziej powszechną przyczyną wypadania włosów są: nieodpowiednie odżywianie, stres, menopauza i agresywne zabiegi na włosach
Aloes ma zdolność penetracji skóry głowy cztery razy bardziej niż woda. Czyli może dotrzeć tam, gdzie inne szampony czy kuracje nie docierają. Pomaga w przenikaniu  przez naskórek, aby odżywić skórę i aktywować mikro cyrkulację krwi.


Poza tym odżywia głęboko cebulki włosowe i wzmacnia je, aby doprowadzić do ich aktywności, kiedy to wytwarzają włosa. Wszystko to ma miejsce dzięki niesamowitej ilości molekuł aktywnych, między innymi aminokwasów, witamin, polisacharydów, acemannan; idealne połączenie, które sprawia, że roślina ta jest skuteczna w naturalnej kuracji stymulującej wzrost włosów, powstrzymującej ich wypadanie i sprawiającej, że włosy rosną zdrowe i mocne.