Kontakt 509 264 555
Blog Aloemaniak
Opinie prawy boks

Acne Aloe Vera

Z radością zamieszczam tutaj moją opinię, chociaż i tak zawsze was polecam. Używam szamponu do włosów suchych i odżywkę, udało mi się powstrzymać wypadanie włosów i wzmocnić je!!!


Czytaj więcej »

Promocja
Skład chemiczny... prawy boks

Video prawy boks

Zbieraj punkty za zakupy

Łuszczyca

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, z którą należy nauczyć się żyć. Leczenie łuszczycy może wyeliminować rany i przynieść znaczną poprawę, ale nie istnieje żadne lekarstwo, które mogłoby wyleczyć ją całkowicie. Lekkie przypadki leczone są ogólnie dostępnymi lekami, takimi jak antybiotyki, kortykosteroidy, maści, płyny, itp., które nie zawsze dają oczekiwany efekt i posiadają wiele skutków ubocznych.


W przypadku łuszczycy dobrze jest stosować żel za aloesu na skórę przynajmniej dwa razy dziennie. Dla profilaktyki, aby zmniejszyć intensywność zmian w okresach stresowych, należy stosować żel 3 razy w tygodniu na ciało i twarz oraz codziennie Krem Nawilżający na ręce i ciało.

 

Co to jest łuszczyca?


Łuszczyca to choroba przewlekła i nawracająca o nieprzewidywalnym przebiegu: są okresy wolne od choroby i momenty, kiedy pojawiają się zmiany na skórze o różnej intensywności.
Choroba ta dotyka około 1,5% ludności i bez leczenia stwarza poważne dolegliwości, charakteryzuje się bardzo trudnym leczeniem.

 

JAK JĄ MOŻNA ROZPOZNAĆ?


Często pierwszymi objawami są srebrne łuski. Początkowo diagnostyka może być trudna do ustalenia, ponieważ wiele innych chorób ma podobne objawy. W miarę ja k choroba postępuje łuski stają się bardziej rozpoznawalne. Zwykle łuszczyca objawia się tylko łuszczeniem, często jednak towarzyszy mu pieczenie. Kiiedy obszary na, których znajdują się łuski zagoją się, skóra powraca do normalnego stanu i włosy znjadujące się na skórze zaczynają odrastać. Niemniej jednak istnieją inne rodzaje łuszczycy stawowa lub krostkowa, która jest bardziej dokuczliwa i może pokryć całe ciało. Najbardziej oczywiste objawy to:

 

Suche palmy i zaczerwienie na skórze, zwykle pokryte łuskami, które mogą pękać i powodować ból.

 

Dominujące zmiany na łokciach, kolanach, tułowiu, głowie, rękach i paznokciach.
Pieczenie i świąt. Czasem zapalenie. Łuszczenie się skóry (głownie wśród dzieci).

 

Aby postawić poprawną diagnozę, zawsze należy iść do lekarza pierwszego kontaktu lub do dermatologa