Kontakt 509 264 555
Blog Aloemaniak
Opinie prawy boks

Acne Aloe Vera

Z radością zamieszczam tutaj moją opinię, chociaż i tak zawsze was polecam. Używam szamponu do włosów suchych i odżywkę, udało mi się powstrzymać wypadanie włosów i wzmocnić je!!!


Czytaj więcej »

Promocja
Skład chemiczny... prawy boks

Video prawy boks

Zbieraj punkty za zakupy

Sześć powodów, dla których warto używać aloesu

1. Aloes reguluje pH skóry. Normalne pH skóry oscyluje w granicach 5,5, czyli jest delikatnie kwaśne. Ta niewielka kwasowość pozwala powstrzymać inwazję mikroorganizmów. Aloes posiada pH, który oscyluje pomiędzy 3,5 i 4,7, co oznacza, że jest właściwy, aby utrzymywać odpowiednie pH skóry. Jego działanie regulujące i całkowity brak toksyczności sprawiają, że jest uniwersalnym czynnikiem kosmetycznym.

2. Aloes przenika głęboko w głąb skóry. Związany z innymi elementami, jak witamina E, pomaga w przejściu poprzez naskórek do skóry i aktywuje mikro cyrkulację krwi. Aloes przenika do skóry cztery razy bardziej niż woda.

3. Aloes nawilża skórę. Z całą zawartością witamin, aminokwasów i wielu substancji, aloes odżywia głębokie warstwy skóry. Jeśli dodatkowo zostanie połączony z maseczkami z glinki lub owoców, efekt jest jeszcze silniejszy. Dzięki aloesowi wszystkie związki odżywcze przenikają głęboko do skóry

4. Aloes oczyszcza skórę z martwych komórek Dzięki działaniu enzymów proteolitycznych (enzymy, które hydrolizują proteiny, czyli ich rozbijają) eliminuje martwy naskórek.

Należy usuwać regularnie stary naskórek, aby pozwolić na tworzenie się nowego, jeśli stare komórki nie zostaną usunięte, będą się zbierały aż utworzą warstwę rogowatą, która zmniejsza elastyczność skóry

5. Aloes regeneruje komórki naskórka. Zapewnia i przyspiesza wzrost nowych komórek naskórka, dzięki wielu elementom odżywczym, jakie posiada. Niektóre badania ujawniły, że żel z aloesu przyspiesza produkcję komórek fibroblasty (najliczniejsze komórki tkanki łącznej właściwej) o sześć, osiem razy szybciej niż ma to miejsce normalnie. Poza tym przyspiesza produkcję kolagenu.

6. Aloes jest jednocześnie nawilżający jak i ściągający. Aby skóra była zdrowa, musi zawierać odpowiednią ilość wody i nie ma znaczenia czy jest to skóra tłusta czy sucha. Jest to jedna z ról jaką może spełnić idealnie krem nawilżający na bazie aloesu. Aloes nawilża skórę, dzięki znaczącej ilości wody (99%) i poza tym zatrzymuje wilgoć w skórze. Aloes posiada również właściwości ściągające, a to dzięki mono i polisacharydom, jak również wielu aminokwasom.