CHRAPANIE – JAK SIĘ GO POZBYĆ

Według najnowszych raportów, nawet 30% Polaków skarży się na uciążliwe chrapanie. To przypadłość, która nie tylko stanowi defekt akustyczny. Może być również źródłem poważnych kłopotów zdrowotnych.

Według badań, chrapanie przyczynia się do występowania bezdechu sennego. Ten z kolei skutkować może: zawałem serca, udarem mózgu lub niedotlenieniem. Jak widać – konsekwencje mogą być naprawdę tragiczne. Z tego też względu należy bezwzględnie zadbać o leczenie tej przypadłości.

Chrapanie – poznaj wroga! Jakie są przyczyny?

Aby rozpocząć efektywne leczenie chrapania, należy zaznajomić się z jego przyczynami. Tylko w taki sposób możemy wybrać skuteczny sposób leczenia.

Do głównych przyczyn chrapania zaliczamy:

  • Nieprawidłową budowę górnych dróg oddechowych

  • Niedrożności wywołane między innymi przez: palenie papierosów, złą dietę

  • Ucisk szyjny wywołany między innymi przez otyłość

Jak pozbyć się chrapania?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie chrapania uwarunkowane jest przyczyny występowania.

W przypadku zdiagnozowania nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych realizowane są zabiegi chirurgiczne. Korektom najczęściej poddawane są: przegrody nosowe, migdałki, język oraz gardziel.

Jeśli chodzi o ucisk szyjny to, zastosowanie najczęściej będą miały aparaty na chrapanie. Niedrożności eliminowane są przez zwiększanie ciśnienia przepływu krwi. Pacjentom zaleca się również zmianę trybu życia oraz odchudzanie.

Z kolei jeśli chodzi o niedrożności wywoływane trybem życia i używkami to najlepszym rozwiązaniem będą suplementy diet, a konkretniej: Snoran Plus. Tego typu środki farmakologiczne pozwalają nie tylko pomóc doraźnie, ale także dotrzeć do źródła problemu i całkowicie wyeliminować niedrożności.

Jak widać, metod leczenia chrapania jest wiele. Istotne jest podjęcie natychmiastowych działań. Wszak, te z pozoru niegroźne zjawisko może skończyć się tragicznie.

Leczeniem chrapania zajmuje się lekarz laryngologii. Konsultacje z nim powinien odbyć każdy, kto chce szybko wyeliminować problem chrapania.

Domowe sposoby na problemy ze snem

Problemy ze snem można wyeliminować poprzez dotarcie do źródła problemu. Należy jednak przygotować się na to, że powrót do komfortowego snu trochę potrwa. Wszak, zmiany zachodzące w organizmie, które powodują bezsenność noszą znamiona trwałych.

Podstawowym elementem zdrowego trybu życia jest odżywianie. Ma ono ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz sen. Należy bezwzględnie zadbać o to, by nasza dieta była zdrowa, regularna i pełnowartościowa. Kluczowe jest również to, aby ostatni posiłek konsumować najpóźniej dwie godziny przed snem.

Sporą uwagę poświęcić należy także aktywności fizycznej. Trening na świeżym powietrzu pozwoli dotlenić cały organizm. Ponadto, uczucie zmęczenia powinno zwiększyć łatwość zasypiania. W roli codziennej aktywności fizycznej doskonale sprawdzą się spacery w tempie marszu, nordic walking, jazda na rowerze oraz bieganie.

Mówiąc o domowych sposobach na bezsenność nie sposób nie wspomnieć o konieczności zachowania regularnego rytmu dobowego. Oznacza to, że naszym zadaniem jest wstawanie i kładzenie się spać o tych samych porach. Należy przy tym mieć na uwadze, że zanim organizm przyzwyczai się do zmian, może potrwać nawet kilka tygodni.

Świetnym, domowym sposobem na bezsenność jest również zastosowanie suplementów diet. Tego typu środki nie działają jak tabletki nasenne. Są naturalne, dlatego też nie uzależniają i nie powodują absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Ponadto, kluczowym dla wyeliminowania problemów ze snem jest poprawa komfortu snu, a konkretniej – wygodniejszy materac i poduszka oraz odpowiednio przygotowana sypialnia (temperatura, wilgotność, zaciemnienie miejsca snu).

Dodaj komentarz