Ich pielęgnacja bywa czasochłonna i wymaga zdecydowanie większej ilości zabiegów, aniżeli ma to miejsce w przypadku włosów o innej strukturze.

Przyczyny wysokoporowatości

Wysoka porowatość włosów to wynik złej pielęgnacji włosów. Ogromny wpływ na taką strukturę włosa mają rozmaite zabiegi, a wśród nich: koloryzacja włosów, rozjaśnianie, wykorzystywanie urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze. Reasumując, wysokoporowatość to cecha włosów zniszczonych i słabych. Jest wynikiem nieodpowiednich zabiegów stylizujących i niedostatecznej pielęgnacji włosów.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?

Włosy słabe i zniszczone wymagają odpowiednich zabiegów, które przywrócą im naturalny blask oraz kondycję. Nierzadko, powrót do optymalnej kondycji bywa naprawdę czasochłonny. Włosy wysokoporowate powinny być traktowane tylko i wyłącznie środkami o delikatnych właściwościach. Silne detergenty są absolutnie wykluczone, gdyż mogą mieć degradujący wpływ na strukturę włosa i doprowadzać do dalszych zniszczeń.  Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie włosów. Należy korzystać tylko i wyłącznie z szamponów naturalnych. Do codziennej pielęgnacji wykorzystywać można delikatne preparaty dedykowane dzieciom lub odżywki odświeżające. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest prawidłowe odżywianie włosów. Poza zastosowaniem klasycznych odżywek do włosów (zarówno zmywalnych, jak i niezmywalnych) należy zadbać o również o odpowiednią dietę i suplementację. Dzięki temu dostarczymy niezbędnych składników od „wewnątrz”. Doskonale sprawdzą się w tej roli kompleksy witaminowo-mineralne oraz biotyna. Włosy wysokoporowate należy regularnie olejować. Przestrzegamy jednak przed wykorzystywanie kolorowych olejków, gdyż mogą one doprowadzać do przebarwień zniszczonych włosów.

Kluczowe zapobieganie

Bardzo ważnym elementem jest profilaktyka przeciw dalszym zniszczeniom. Należy bezwzględnie ograniczyć wykorzystywanie środków stylizujących, takich jak: żele, pianki, lakiery i podobne, gdyż wpływają one degradująco na strukturę włosa. Ponadto, zaleca się ograniczyć ekspozycję włosów na promieniowanie UV oraz wykorzystywanie wszelkich urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze.

Co zrobić kiedy włosy wysokoporowate nadmiernie wypadają?

Kiedy włosy wysokoporowate nadmiernie wypadają, mamy do czynienia z sytuacją, której opanowanie jest więcej niż trudne. Wszak, tzw. łysienie to proces, który zwykle stanowi wynik co najmniej kilkutygodniowych zaniedbań. Tym samym, trudno spodziewać się, że uda nam się zahamować nadmierne wypadanie włosów poprzez zastosowanie magicznego sposobu. Prawda bywa bolesna – nie ma takich rozwiązań.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na włosy jest wykorzystanie suplementów diety. Jak czytamy w recenzji tabletek Locerin na ZadbaneWlosy.pl – suplementacja to skuteczna broń w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Aby skutecznie zahamować łysienie włosów wysokoporowatych konieczna jest prawidłowa diagnoza. Niestety, czynników kształtujących ten defekt jest co najmniej kilka, dlatego też rozpoznanie nie jest rzeczą łatwą. Nie mniej, warto w pierwszej kolejności zadbać o:

  • prawidłowe odżywianie (dieta oraz suplementacja)

  • weryfikację stosowanych kosmetyków pod kątem szkodliwych substancji i detergentów

Dodaj komentarz