Panie spędzają znacznie więcej czasu przed lustrem, aniżeli Panowie. Przede wszystkim, jest to wynik tego, iż kobiety przykładają większą uwagę do swojej atrakcyjności i urody. Widać to także w gabinetach kosmetycznych, gdzie niemal 95% klientów stanowią właśnie kobiety.

Jednym z najważniejszych elementów typowo kobiecej urody jest biust. Wzorzec idealnych piersi zakłada miseczkę większą niż B, jędrność oraz odpowiedni kształt. Panie dążąc do perfekcji nie tylko korzystają z konturowania biustu i staników z systemem push-up, decydują się również na rozmaite zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej.

Jak powiększyć i ujędrnić biust?

W dzisiejszych czasach dostęp do zabiegowych form jest bardzo dobry. Tak naprawdę każda kobieta dysponująca kilkoma-kilkunastoma tysiącami złotych może poddać swoje piersi dowolnej metamorfozie.

Nadal, zdecydowanie najczęściej wybieranym sposobem na powiększenie piersi jest operacja plastyczna (wszczepienie implantów piersiowych). Mimo swojej inwazyjności, kobiety chętnie wybierają właśnie tę formę. Największą jej zaletą jest przede wszystkim trwałość (dożywotnia).

Nieco mniej inwazyjnymi metodami na powiększenie piersi jest aplikacja kwasu hialuronowego lub lipomodeling (powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową). Niestety, oba rozwiązania nie są aż tak trwałe (zwykle efekty utrzymują się przez około 2-3 lata). Nie mniej jednak – Panie chętnie siegają po te rozwiązanie, a za największą zaletę uznają wykorzystanie naturalnego materiału (zarówno kwas hialuronowy i tkanka tłuszczowa to związki naturalnie występujące w organizmie człowieka).

Jak przekonują autorzy publikacji: https://zdrowitek.pl/jak-ujedrnic-biust-powiekszyc-i-podniesc-domowe-sposoby/:

Innymi wartymi uwagi sposobami na powiększenie piersi są również:

  • tabletki na powiększanie piersi (tzw. suplementy diety)
  • dieta na powiększanie piersi (oparta na fitoestrogenach – roślinnych hormonach)
  • tabletki na antykoncepcję (kuracja hormonalna)
  • masaże ujędrniające/ćwiczenia rozbudowujące mięśnie piersiowe

Sposoby na powiększenie i ujędrnienie biustu – RANKING

Nie wiesz na którą metodę się zdecydować? Sprawdź nasze zestawienie – TOP 5 sposobów na większy i jędrniejszy biust.

W obecnych czasach, kobiety mają do dyspozycji wiele metod pozwalających na poprawę wyglądu swojego biustu. Poniżej, przedstawiamy ranking sposobów wraz z krótkim opisem.

  1. Zabieg chirurgiczny (implanty piersiowe). Operacja plastyczna pozwala dokonać dowolnej zmiany. Piersi mogą zostać – powiększone, wymodelowane, ujędrnione a nawet… pomniejszone. Pacjentka może skorzystać z implantów piersiowych o różnym kształcie – okrągłym lub anatomicznym, a także zdecydować o rodzaju wypełnienia (sól fizjologiczna, substancja silikonowa). Zabieg kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.
  2. Aplikacja kwasu hialuronowego. Zabiegi powiększania biustu przy wykorzystaniu substancji opartej na kwasie hialuronowym są coraz bardziej powszechne. Pozwalają dowolnie wymodelować biust i powiększyć go nawet o dwa rozmiary. Cena takiego zabiegu nie przekracza zwykle 10 000 złotych.
  3. Lipomodeling. Zabieg powiększania/modelowania piersi własnym tłuszczem to rozwiązanie, którego efekty wyglądają naturalnie. Polega on na pobraniu tłuszczu z innego miejsca ciała (np. brzucha, ud itd.), odwirowaniu, a następnie aplikacji w okolice piersi.
  4. Tabletki na powiększenie biustu – coraz częściej stosowane są również rozmaite suplementy diety oparte na fitoestrogenach – roślinnych hormonach, których regularne dostarczanie może doprowadzić do wzrostu biustu o 1-2 rozmiary.
  5. Żele i maści na większy biust. Piersi można powiększyć również korzystając ze środków do stosowania miejscowego (żele i maści wzbogacane wspomnianymi roślinnymi hormonami). Skuteczna okazuje się być również specjalna dieta, czy też ćwiczenia rozwijające mięśnie klatki piersiowej.

Podsumowanie

Zgrabne nogi, płaski brzuch, piękna fryzura i wiele, wiele innych elementów kształtuje kobiecą urodę. Nie można zapomnieć również o biuście, który dla wielu Pań jest absolutnie kluczowych atutem. Nie dziwi zatem fakt, że kobiety tak często ingerują w urodę swoich piersi. Biust poddawany jest rozmaitym zabiegom powiększania, ujędrniania oraz modelowania.

Dodaj komentarz